قالب یا پوسته سایت به طرح گرافیکی وب سایت که ساختار گرافیکی کلیه صفحات را تشکیل مدهد ، قالب و یا پوسته میگویند . از ویژگیهای قالب سایت این است که در کلیه صفحات سایت رنگ ، شکل ، افکت گرافیکی آن تغییر نمیکند . پوسته اختصاصی محتوا سایت را مانند تصاویر ، متن ، فرم ، و .. غیره را در خود جای میدهد و هر چه بیشتر استاندارد ها و اصول گرافیک و برنامه نویسی تحت وب در آن بیشتر رعایت شده باشد ، کاربر را بیشتر مجذوب صفحات و محتوای سایت یا پورتال میکند. زمانی که کاربری برای اولین بار وارد سایت شما می شود اولین چیزی که می بیند قالب سایت شماست، اگر قالب سایت شما نامناسب باشد، مطمئن باشید که کاربر به محتوای سایت هم دقت نخواهد کرد. پس هر چقدر سایت قوی و محتوای حرفه ای داشته باشید اما قالب زیبا نداشته باشید کاربرا رو از دست می دهید. ظاهر سایت یکی از عواملی است که سبب موندگاری کاربر در سایت شما می شود، شما با طراحی قالب زیبا برای سایت می توانید زمان موندنگاری کاربر را در وب سایتتان افزایش دهید؛ پس عملا به سئو سایت شما هم کمک می کنه. چه بسا با طراحی قالب زیبا و خاص می تونید در ذهن کاربر موندگار بشوید.

ابزارهای طراحی قالب ؟

  • طراحی قالب با فتوشاپ
  • طراحی المان با ایلاستریتور
  • طراحی قالب سایت با adobe xd

ابزارهای طراحی قالب ؟

  • طراحی قالب برای cms wordpress
  • طراحی قالب برای cms joomla
  • طراحی قالب برای cms prestashop
  • طراحی قالب html
  • طراحی قالب reactnative
  • طراحی قالب laravel

برای درخواست طراحی قالب مورد نظرتان به ادامه مطلب مراجعه کنید

ماژول در برنامه‌نویسی، قطعه کد نسبتا کاملی است که توسط یک برنامه‌نویسی نوشته شده و در پروژه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، یک قطعه کد برای عملیات ریاضی که توسط شخصی نوشه شده و بعدا شاید اشخاص دیگری از آن قطعه کد در پروژه‌ی خود استفاده کنند و دیگر درگیر الگوریتم‌های آن و تغییر کد آن نشوند. می توان از طریق ماژولها امکانات مختلفی در اختیار کار بران سایت قرار داد. ماژولها به راحتی به صفحات اضافه می شوند، ویرایش می گردند، و قابل حذف، ذخیره، و جابجایی بر روی صفحات می باشند. برخی از این ماژولها عبارتند از : اخبار ، دانلود فایل ، مناقصه مزایده ، مقالات و…
برنامه‌نویسی ماژولار به زمانی اتلاق می‌شود که هدف از نوشتن کد، این باشد که کدها تنها مختص یک پروژه نبوده و در پروژه‌های متعددی بتواند بدون تغییر دادن استفاده شود.

برای درخواست طراحی و برنامه نویسی ماژول مورد نظرتان به ادامه مطلب مراجعه کنید

آخرین اخبار

اخبار دنیای وب را در دهکده مجازی Mofiaz مطالعه کنید
با ما مخاطبی به روز بمانید…!